Bieg Tropem Wilczym

pobrane

W ciągu sześciu edycji Bieg wpisał się nie tylko w kalendarz imprez sportowych, ale także stał się sposobem manifestowania uczuć patriotycznych oraz szacunku dla historii. W 2017 roku wzięło w nim udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów,          6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach oraz australijskie Ingleburn), 41 miast w ramach biegów garnizonowych oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze            z  USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd. W tym roku planujemy zorganizować bieg dla 70 000 biegaczy z 280 miast nie tylko z Polski. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo  każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

We Włocławku impreza odbywa się po raz trzeci. W pierwszych dwóch edycjach wzięło udział blisko 700 biegaczy. Bogaty program imprez towarzyszących sprawił, że kolejnych kilkaset osób odwiedziło miejsce, w którym odbywały się zawody.

Bieg zorganizowany jest na terenach leśnych przy Szkole Podstawowej nr 23 i dalej duktami leśnymi do malowniczej scenerii jeziora Łuby

Zapisy oraz regulamin biegu na rok 2019 dostępne są na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/3378/strona.html

58b30b62dedef_o,size,933x0,q,70,h,ac54e3