Bieg Kujawiaka

Bieg Kujawiaka swoją historią sięga 1982 roku. Przez wiele lat organizowany był przez TKKF „Zazamcze”. W swoich najlepszych czasach gromadził na starcie kilka tysięcy osób. Co roku mieszkańcy Włocławka mogli liczyć na to, że na stadionie „Przylesie” zostanie zorganizowana fajna impreza biegowa. Na przełomie XX i XXI wieku uczestników Biegu Kujawiaka z roku na rok ubywało. Nie ma wątpliwości, że sama idea aby spotkać się spotkać i pobiegać przestała wystarczać. W całej Polsce duże biegi zaczęły wyglądać już profesjonalnie natomiast we Włocławku stadion niszczał a z nim Bieg Kujawiaka. Dobrym pomysłem okazało się przeniesienie Biegu na gościnną Ziemię Dobrzyńską. Dzięki pomocy PWSZ, która to uczelnia udostępnia swoje obiekty, można rozgrywać przełaj po prawej stronie Wisły na bardzo wymagającej trasie. Próbę przywrócenia Biegu w 2015 roku znowu na stadion „Przylesie” można uznać za średnio udaną. Podniszczały stadion nie służy promocji biegów.

Nie ma wątpliwości, że Bieg Kujawiaka jest imprezą rozpoznawalną w Regionie. Jest wiele osób, które pragnie przywrócić mu dawny blask. Jest na to olbrzymia szansa gdyż chęć goszczenia biegaczy wyrażają włodarze gmin sąsiadujących z Włocławkiem. Jako organizatorzy tego Biegu mamy przekonanie, że może to być z obopólną korzyścią.

Sponsorzy główni


Partnerzy

bip_fotka herb powiatu pobrane  Thorzt Logo VMA (POLISH)  Firefighter with axe and hose. 12 spot colors plus black. All major elements are layered separately for easy editing. Simple gradients and shapes for easy printing, separating and color changes. File formats: EPS and JPGwieniec_logo_s

Kontakt do nas

Włocławski Klub Biegacza MARATOŃCZYK 87-800 Włocławek, ul. Żabia 12a KRS: 0000332798

wkbmaratonczyk2009@gmail.com

Prezes: Marcin Gabryelski +48 888-332-250

V-ce prezes: Anna Matczak

Skarbnik: Katarzyna Zabielska

Członek zarządu: Przemysław Szczęsny

Członek zarządu: Elżbieta Rutkowska

Biuro/Pełnomocnik Zarządu: Wojciech Prokopowicz +48 537-725-022

Wyślij wiadomość